twitter

facebook

youtube

Изјава на советникот од ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, Дејан Проданоски

Изјава на советникот од ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, Дејан Проданоски

Вести

Изјава на советникот од ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, Дејан Проданоски

More...
СДСМ со новиот закон удира по пазарџиите

СДСМ со новиот закон удира по пазарџиите

Вести

Почитувани, После Нова година, сите пазарџии, сите земјоделци, нема да може да си ги продавате своите производи како досега на…

More...
Зад нас е година на црнила, сиромаштија и економска криза

Зад нас е година на црнила, сиромаштија и економска криза

Вести

Почитувани сограѓани, Зад нас е година која ни донесе многу црнила, сиромаштија и економска криза. Во оваа година видовме зголемување…

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

Скандалозна распределба на средства за невладини и спортски клубови 

Еколошка катастрофа во Пелагонија: Шест дена депонијата Алинци ги труе прилепчани

Почитувани сограѓани,почитувани дуќанџии од старата прилепска чаршија,почитувани пензионери. Стравот веќе помина,хунтата е на колена,народот се буди.

Пред нас претстојат избори на кои одлучуваме не само за претседател на државата, туку одлучуваме за Македонија, одлучуваме за тоа во каква држава сакаме да живееме, осиромашена држава, држава без инвестиции, држава со економија оценета со 0, држава со катастрофално здравство и образование, држава во која младите се иселуваат како никогаш претходно, или сакаме да живееме во горда и достоинствена Македонија, во која ќе го победиме заевизмост и оваа неспособна власт.