twitter

facebook

youtube

Прилепчани можеби ќе треба да си замислуваат оти мостот во Сточен пазар е мост на Босфор?

Прилепчани можеби ќе треба да си замислуваат оти мостот во Сточен пазар е мост на Босфор?

Вести

Почитувани медиуми, почитувани сограѓани Ако вените и артериите се крвотокот на едно тело, тогаш патната инфраструктура е крвотокот на еден…

More...
СДСМ Прилеп користи службени возила за партиски цели: ОЈО и МВР на потег

СДСМ Прилеп користи службени возила за партиски цели: ОЈО и МВР на потег

Вести

Почитувани сограѓани, почитувани медиуми, Соочени со изборниот пораз кој им следува на 15-ти јули, СДСМ од ден во ден се…

More...
На 15-ти јули државата се враќа во рацете на граѓаните! Време е за Обнова на Македонија!

На 15-ти јули државата се враќа во рацете на граѓаните! Време е за Обнова на Македонија!

Вести

Почитувани сограѓани, почитувани медиуми, Република Македонија е исправена пред најголемиот предизвик во поновата историја! Изборите на 15-ти јули се единствена…

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

Дали градоначалникот Јованоски пред референдум ќе потроши 100.000 евра за нови партиски вработувања?

Сабота, 01 Септември 2018 08:04

Почитувани,

Општина Прилеп стана дувло на масовно партиско вработување. СДСМ системски работи на планот за полнење на партиски кадри во општинската администрација. Прашуваме дали градоначалникот на општина Прилеп за нови партиски вработувања ќе потроши 100.000 евра?

 

Нема пари за нови инфраструктурни проекти од кои прилепчани ќе имаат најголема придобивка, но затоа има пари за партиските активисти и послушници на СДСМ. Јовановски и СДСМ единствено што правот е уназадување на Прилеп.

Дали градоначалникот Јовановски преку партиските вработувањa сака да ги уцени граѓаните да гласаат за капитулантското дело кое го потпиша Зоран Заев и владата на СДСМ со јужниот сосед каде што се откажуваат од македонскиот идентитет?

Дали Јовановски е свесен дека преку незаконското работење и вработување на активисти само 1 месец пред референдумот станува директен соучесник во криминалното и незаконското работење на СДСМ и Заев? Пред извесно време прашавме колкав е бројот на нововработени во Општина Прилеп и врз каков критериум истите се бирани, но не добивме конкретен одговор. Главен приоритет при вработувањето имаат внуки, ќерки и пријатели на функционери и видни членови од редот на СДСМ. Очигледно животот дојде за нив, но не и за обичниот граѓанин.

Иако во предизборната кампања токму СДСМ и Јованоски најавија транспарентност, засега освен замајување на народот со навидум некакво работење, без ниту еден значаен реализиран проект, нема што друго да му понудат.

Најдобар пример како не треба да изгледа и да работи е токму градоначалникот на општина Прилеп Илија Јовановски. Затоа оваа ненародна власт мора што поскоро да си замине. За доброто на Македонија, за доброто на Прилеп кој некогаш важеше за еден од најубавите градови,.

Народот е мудар, народот секојдневно ги препознава лажните ветувања и штетите кои произлегуваат од договорот со Бугарија и Грција и благодарение на неговата мудрост, Македонија ќе победи!