twitter

facebook

youtube

Прилепчани можеби ќе треба да си замислуваат оти мостот во Сточен пазар е мост на Босфор?

Прилепчани можеби ќе треба да си замислуваат оти мостот во Сточен пазар е мост на Босфор?

Вести

Почитувани медиуми, почитувани сограѓани Ако вените и артериите се крвотокот на едно тело, тогаш патната инфраструктура е крвотокот на еден…

More...
СДСМ Прилеп користи службени возила за партиски цели: ОЈО и МВР на потег

СДСМ Прилеп користи службени возила за партиски цели: ОЈО и МВР на потег

Вести

Почитувани сограѓани, почитувани медиуми, Соочени со изборниот пораз кој им следува на 15-ти јули, СДСМ од ден во ден се…

More...
На 15-ти јули државата се враќа во рацете на граѓаните! Време е за Обнова на Македонија!

На 15-ти јули државата се враќа во рацете на граѓаните! Време е за Обнова на Македонија!

Вести

Почитувани сограѓани, почитувани медиуми, Република Македонија е исправена пред најголемиот предизвик во поновата историја! Изборите на 15-ти јули се единствена…

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

СДСМ Прилеп користи службени возила за партиски цели: ОЈО и МВР на потег

Недела, 21 Јуни 2020 00:00

Почитувани сограѓани, почитувани медиуми,

Соочени со изборниот пораз кој им следува на 15-ти јули, СДСМ од ден во ден се подлабоко тоне во нови и нови криминали. Вчера јавноста беше сведок како се врши злоупотреба на власта преку користење на службени возила за партиски цели. Со цел да продолжат со изборниот потокуп, партиската организација на СДСМ чиј предводник е, кандидатот за пратеник, Миле Талески, го користи службеното комбе на Јавната општинска установа Дом за стари лица “Киро Крстески-Платник”.

 

Граѓаните видоа како активистите на СДСМ истовараат вреќи и ги внесуваат во месниот штаб во населбата Ѓогдере. Денеска по којзнае кој пат го повикуваме Основното јавно обвинителство најитно да реагира и да го сузбие ваквото лудило кое го практикуваат СДСМ и Миле Талески. ВМРО-ДПМНЕ располага и со видео материјал од настанот и сме целосно отворени за соработка доколку јавното обвинителство одлучи да реагира.

Истовремено бараме итна оставка од директорот на старски дом Мики Крстев, кој е одговорен за користењето на службеното возило на институцијата што ја раководи.

Почитувани,

Ова е начинот на кој СДСМ ќе се однесува во текот на целата предизвобрна кампања. Соочени со очај и одговорноста која ќе следува после 15-ти јули, Миле Талески, градоначалникот Илија Јованоски и нивниот наредбодавач Зоран Заев ќе се служат со секакви нечесни и недемократски методи.

Целта е, колку толку да се намали изборниот пораз, а потоа да се пазарат со државните интереси за да останат на власт. Тоа нема да им успее, граѓаните видоа со каков башибозук на власт имаа работа во изминатите 3 години и со нетрпение чекаат да му пресудат на СДСМ и Заев зад избирачките паравани.

Ви благодарам!