twitter

facebook

youtube

Младите и локалната самоуправа работат заедно за подобра општина

Младите и локалната самоуправа работат заедно за подобра општина

Вести

Почитувани сограѓани, Нема ништо поважно за едно општество од инвестирањето во младите. Младите се столбот и иднината на секоја заедница.

More...
Ристески: Граѓаните беа и ќе останат нашиот главен партнер во спроведувањето на проектите

Ристески: Граѓаните беа и ќе останат нашиот главен партнер во спроведувањето на проектите

Вести

Почитувани сограѓани, Во изминативе 12 години Вие бевте нашиот главен партнер во спроведувањето на проектите кои Прилеп од едно заборавено…

More...
Победнички тим, за победнички Прилеп!

Победнички тим, за победнички Прилеп!

Вести

Почитувани сограѓани, Велат – разликата помеѓу успехот и неуспехот е во добриот тим. Должноста на локалната самоуправа и на советот…

More...
Граѓаните ќе остварат заштеда на енергија и помали сметки преку проекти за енергетска ефикасност!

Граѓаните ќе остварат заштеда на енергија и помали сметки преку проекти за енергетска ефикасност!

Вести

Почитувани, Со цел да го подобриме квалитетот на живот на нашите сограѓани и да го зачуваме семејниот буџет на домаќинствата,…

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

Почитувани,

Во очекување на катастрофалниот изборен пораз кој им претстои на локалните избори во Прилеп, СДС секојдневно се служи со манипулации, лаги и потценување на гласачите.

Почитувани,

во наредните години како и до сега, продолжуваме со работа, продолжуваме да го градиме Прилеп со цел да остане гордост на секој жител на нашата општина.

Почитувани сограѓани,

Денес, на овој голем празник на сите граѓани на Република Македонија, на овој голем празник на сите граѓани на општина Прилеп, сакам да најавам еден проект, една мерка која се однесува на најранливата категорија наши сограѓани, социјално загрозени семејства.

Во ова исто време на 10 Октомври, започна вооруженото востание на Македонскиот народ против бугарскиот фашистички окупатор. Овде, во овој објект, брутално се измачувани македонските дејци од страна на бугарските фашистички окупатори. Од тие што сакале да го уништат македонскиот народ.