twitter

facebook

youtube

Единствените проекти кои Заев им ги нуди на граѓаните, се оние реализирани во време на ВМРО-ДПМНЕ

Единствените проекти кои Заев им ги нуди на граѓаните, се оние реализирани во време на ВМРО-ДПМНЕ

Вести

Почитувани, Помина повеќе од една година како СДС е на власт во Република Македонија. Една година исполнета со погубни политики,…

More...
Прилеп и прилепчани стојат цврсто во одбрана на уставното име на Република Македонија

Прилеп и прилепчани стојат цврсто во одбрана на уставното име на Република Македонија

Вести

Почитувани прилепчани, Прилеп е бастион на македонштината. Тоа сме го докажале многу пати досега. Историјата го запишала Прилеп како град…

More...
Недомаќинско работење на кадрите поставени од СДС во Прилеп

Недомаќинско работење на кадрите поставени од СДС во Прилеп

Вести

Почитувани, Во досегашното владеење како на локално и централно ниво, освен чемер и јад, СДС нема што да им понуди…

More...
Граѓаните во саботата испратија јасна порака дека оваа ЌЕ влада мора што поскоро да си замине

Граѓаните во саботата испратија јасна порака дека оваа ЌЕ влада мора што поскоро да си замине

Вести

Погубните политики на СДС со кои Македонија ја клекнаа на колена, во саботата добија црвен картон од народот. Затоа што…

More...
Дали директорот на ЈКП Комуналец, Ѕвонко Јованоски ги исполнува условите за директор?

Дали директорот на ЈКП Комуналец, Ѕвонко Јованоски ги исполнува условите за директор?

Вести

Почитувани, Наместо конкретен одговор, на прес конференција на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп оддржана пред околу еден месец кога градоначалникот Јованоски…

More...
Дали Ѕвонко Јованоски во моментот на назначување за директор го исполнувал посебниот услов?

Дали Ѕвонко Јованоски во моментот на назначување за директор го исполнувал посебниот услов?

Вести

Почитувани, Наместо конкретен одговор, на прес конференција на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп оддржана пред околу еден месец кога градоначалникот Јованоски…

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

Почитувани прилепчани,

Прилеп е бастион на македонштината. Тоа сме го докажале многу пати досега. Историјата го запишала Прилеп како град херој. Град на непокорот! Kолку и да сака сегашната Влада на СДС тоа да го измени со потпишување капитулантски договори нема да и успее.

Почитувани,

Помина повеќе од една година како СДС е на власт во Република Македонија. Една година исполнета со погубни политики, една година лажни ветувања, една година катастрофални резултати во економијата, образованието, здравството и сите области.

Почитувани сограѓани,

Како пред околу една година повторно ќе бидеме сведоци на пуштање во употреба на капитален проект. Се разбира и овој како и многуте досега реализиран од страна на ВМРО-ДПМНЕ.

Почитувани,

Хаосот и инцидентите кои ги предизвикува хунтата на власт не смеат да бидат нивно алиби. Уфрлањето на провокатори и предизвикувањето на инциденти е уште еден гнасен обид Владата предводена од Зоран Заев да го покрие сопствениот неуспех и капитулацијата што и ја потпиша на Република Македонија. Апелираме до професионалците во МВР да излезат од канџите на Оливер Спасовски и хунтата на власт и професионално да ги расветлат сите немили настани. Злоупотребата на полицијата и сопствениот народ во партиски цели на СДС не е за прв пат. Само Зоран Заев и неговата хунта имаат полза од црни сценарија и немири.