twitter

facebook

youtube

Изјава на советникот од ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, Дејан Проданоски

Изјава на советникот од ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, Дејан Проданоски

Вести

Изјава на советникот од ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, Дејан Проданоски

More...
СДСМ со новиот закон удира по пазарџиите

СДСМ со новиот закон удира по пазарџиите

Вести

Почитувани, После Нова година, сите пазарџии, сите земјоделци, нема да може да си ги продавате своите производи како досега на…

More...
Зад нас е година на црнила, сиромаштија и економска криза

Зад нас е година на црнила, сиромаштија и економска криза

Вести

Почитувани сограѓани, Зад нас е година која ни донесе многу црнила, сиромаштија и економска криза. Во оваа година видовме зголемување…

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите,

Вчера министерот за здравство Венко Филипче и раководството на општата болница “Борка Талески” Прилеп и јавно признаа со какви проблеми се соочува здравствениот систем во Прилеп.

Почитувани,

Да не беа проектите започнати и реализирани во време на ВМРО-ДПМНЕ, СДС ќе немаше што да промовира пред граѓаните, бидејќи освен неработење и непотизам на широки врати, немаат што друго да понудат.

Почитувани господа од СДС,

Изгледа уште не ви е јасно дека сте на власт, после долги години поминати во опозиција. И наместо вашиот ПР да пишува пресови за реализирани нови проекти, како што доликува на една владеачка структура, вие уште држите пресови и го замајувате народот со некогашното владеење на ВМРО-ДПМНЕ. Но тоа говори само едно, дека оваа локална власт не работи апсолутно ништо и нема со што да се пофали!

Почитувани,

На неспособноста на СДС на локално ниво и нема крај. Ако Прилеп некогаш важеше за еден од најубавите градови во Македонија со комплетно променет естетски лик, денес за жал сведочиме за негово секојдневно пропаѓање.