twitter

facebook

youtube

Изјава на советникот од ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, Дејан Проданоски

Изјава на советникот од ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, Дејан Проданоски

Вести

Изјава на советникот од ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, Дејан Проданоски

More...
СДСМ со новиот закон удира по пазарџиите

СДСМ со новиот закон удира по пазарџиите

Вести

Почитувани, После Нова година, сите пазарџии, сите земјоделци, нема да може да си ги продавате своите производи како досега на…

More...
Зад нас е година на црнила, сиромаштија и економска криза

Зад нас е година на црнила, сиромаштија и економска криза

Вести

Почитувани сограѓани, Зад нас е година која ни донесе многу црнила, сиромаштија и економска криза. Во оваа година видовме зголемување…

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

Почитувани,

Со вчерашната прес конференција на СДС, само што признаа дека прилепската болница била пред колапс. Виновникот за катастрофалната состојба во здравстото наместо да го бараат во редовите на опозицијата, треба да го побараат во нив самите. Изгледа уште не им е јасно дека се на власт повеќе од две години, па со своите несериозни прес конференции се однесуваат како да се опозиција, иако сите механизми се во нивни раце.

Нема бесплатно здравство, нема 100.000 плата, а болниците ќе се приватизираат

Почитувана јавност и почитувани медиуми,

Откако СДСМ е на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе подобар стандард за граѓаните на Република Македонија.

Почитувани,

На неспособноста на владеењето на СДС и нема крај. Се' што ветија не остварија, се што допреа, испустија.