twitter

facebook

youtube

Изјава на советникот од ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, Дејан Проданоски

Изјава на советникот од ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, Дејан Проданоски

Вести

Изјава на советникот од ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, Дејан Проданоски

More...
СДСМ со новиот закон удира по пазарџиите

СДСМ со новиот закон удира по пазарџиите

Вести

Почитувани, После Нова година, сите пазарџии, сите земјоделци, нема да може да си ги продавате своите производи како досега на…

More...
Зад нас е година на црнила, сиромаштија и економска криза

Зад нас е година на црнила, сиромаштија и економска криза

Вести

Почитувани сограѓани, Зад нас е година која ни донесе многу црнила, сиромаштија и економска криза. Во оваа година видовме зголемување…

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

Почитувани,

На неспособноста на СДС на локално ниво и нема крај. Ако Прилеп некогаш важеше за еден од најубавите градови во Македонија со комплетно променет естетски лик, денес за жал сведочиме за негово секојдневно пропаѓање.

Почитувани сограѓани,

Денеска е 3-ти септември, почеток на новата школска година. На почетокот од оваа прес конференција сакам на сите првоодделенци и на сите ученици од нашата општина, во име на ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, да им го честитам почетокот на новата учебна година. Им посакуваме многу успеси, со желба да бидат генерациите на кои сите ќе бидеме горди.

Почитувани,

Во текот на вчерашниот ден Советот на општина Прилеп ја одржа својата 18-та седница. Притоа граѓаните конечно и на хартија ја видоа неспособноста на оваа локална власт. Кварталниот извештај кој советниците од СДСМ сами си го изгласаа, зборува дека процентот на реализација на капиталните инвестиции од ветеното пред граѓаните изнесува катастрофални 11,62%, бројка која конечно бело на црно го потврдува сето она за што зборувавме изминатиот период.

Изјава на Петар Ристески, координатор на советничката група предводена од ВМРО-ДПМНЕ