twitter

facebook

youtube

Прилепчани можеби ќе треба да си замислуваат оти мостот во Сточен пазар е мост на Босфор?

Прилепчани можеби ќе треба да си замислуваат оти мостот во Сточен пазар е мост на Босфор?

Вести

Почитувани медиуми, почитувани сограѓани Ако вените и артериите се крвотокот на едно тело, тогаш патната инфраструктура е крвотокот на еден…

More...
СДСМ Прилеп користи службени возила за партиски цели: ОЈО и МВР на потег

СДСМ Прилеп користи службени возила за партиски цели: ОЈО и МВР на потег

Вести

Почитувани сограѓани, почитувани медиуми, Соочени со изборниот пораз кој им следува на 15-ти јули, СДСМ од ден во ден се…

More...
На 15-ти јули државата се враќа во рацете на граѓаните! Време е за Обнова на Македонија!

На 15-ти јули државата се враќа во рацете на граѓаните! Време е за Обнова на Македонија!

Вести

Почитувани сограѓани, почитувани медиуми, Република Македонија е исправена пред најголемиот предизвик во поновата историја! Изборите на 15-ти јули се единствена…

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

Јованоски да одговори како се гради во „Три Багреми“, а нема детален урбанистички план?

Почитувани,

Во досегашното владеење на СДС видовме само непотизам, делење милионски тендери на нови фирми, фирми блиски до функционери на СДС, видовме непочитување на законите и процедурите, видовме се’ освен работа и реализација на значајни проекти.

Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите,

Вчера министерот за здравство Венко Филипче и раководството на општата болница “Борка Талески” Прилеп и јавно признаа со какви проблеми се соочува здравствениот систем во Прилеп.

Почитувани,

Да не беа проектите започнати и реализирани во време на ВМРО-ДПМНЕ, СДС ќе немаше што да промовира пред граѓаните, бидејќи освен неработење и непотизам на широки врати, немаат што друго да понудат.