twitter

facebook

youtube

Прилепчани можеби ќе треба да си замислуваат оти мостот во Сточен пазар е мост на Босфор?

Прилепчани можеби ќе треба да си замислуваат оти мостот во Сточен пазар е мост на Босфор?

Вести

Почитувани медиуми, почитувани сограѓани Ако вените и артериите се крвотокот на едно тело, тогаш патната инфраструктура е крвотокот на еден…

More...
СДСМ Прилеп користи службени возила за партиски цели: ОЈО и МВР на потег

СДСМ Прилеп користи службени возила за партиски цели: ОЈО и МВР на потег

Вести

Почитувани сограѓани, почитувани медиуми, Соочени со изборниот пораз кој им следува на 15-ти јули, СДСМ од ден во ден се…

More...
На 15-ти јули државата се враќа во рацете на граѓаните! Време е за Обнова на Македонија!

На 15-ти јули државата се враќа во рацете на граѓаните! Време е за Обнова на Македонија!

Вести

Почитувани сограѓани, почитувани медиуми, Република Македонија е исправена пред најголемиот предизвик во поновата историја! Изборите на 15-ти јули се единствена…

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

Почитувани господа од СДС,

Изгледа уште не ви е јасно дека сте на власт, после долги години поминати во опозиција. И наместо вашиот ПР да пишува пресови за реализирани нови проекти, како што доликува на една владеачка структура, вие уште држите пресови и го замајувате народот со некогашното владеење на ВМРО-ДПМНЕ. Но тоа говори само едно, дека оваа локална власт не работи апсолутно ништо и нема со што да се пофали!

Почитувани,

На неспособноста на СДС на локално ниво и нема крај. Ако Прилеп некогаш важеше за еден од најубавите градови во Македонија со комплетно променет естетски лик, денес за жал сведочиме за негово секојдневно пропаѓање.

Почитувани сограѓани,

Денеска е 3-ти септември, почеток на новата школска година. На почетокот од оваа прес конференција сакам на сите првоодделенци и на сите ученици од нашата општина, во име на ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, да им го честитам почетокот на новата учебна година. Им посакуваме многу успеси, со желба да бидат генерациите на кои сите ќе бидеме горди.

Почитувани,

Во текот на вчерашниот ден Советот на општина Прилеп ја одржа својата 18-та седница. Притоа граѓаните конечно и на хартија ја видоа неспособноста на оваа локална власт. Кварталниот извештај кој советниците од СДСМ сами си го изгласаа, зборува дека процентот на реализација на капиталните инвестиции од ветеното пред граѓаните изнесува катастрофални 11,62%, бројка која конечно бело на црно го потврдува сето она за што зборувавме изминатиот период.